/ NÍZKE MZDY A CHUDOBA NA VÝCHODE SLOVENSKA

Podľa štatistík až milión zamestnancov na Slovensku má čistú mzdu nižšiu ako 604 eur. Skoro pol milióna zamestnaných Slovákov má mzdu nižšiu ako 409 eur v čistom. Samozrejme východná časť Slovenska je na tom ešte horšie. 50% zamestnaných východniarov poberá čistú mzdu nižšiu ako 560 eur, štvrtina z nich má čistú mzdu nižšiu ako 424 eur. K tomu sa pridáva aj chudoba, ktorá je tu opäť najvyššia.

NIE JE MI TO JEDNO, že práve ľudia na východe musia vyžiť so svojimi rodinami z týchto nízkych príjmov. V čom sú tu ľudia horší ako v iných častiach Slovenska?!

Aj preto som vo štvrtok, 21. Septembra 2017 podporil zástupcov zamestnancov na ich protestnom zhromaždení v Poprade, ktoré sa pre nepriazeň počasia konalo v priestoroch miestneho zimného štadióna. Zišlo sa tu približne 200 nespokojných zamestnancov, ktorých dlhodobo trápi, že sú nútení takto živoriť.

Cieľom tohto protestu bolo upozorniť nielen verejnosť, ale aj politikov a ďalších zamestnancov, na nízku úroveň miezd, ktoré spôsobujú chudobu u značnej časti obyvateľstva.

Riešením tohto problému je vyvíjať tlak aj z úrovne samospráv a vyšších územných celkov, aby hľadali adekvátne riešenia a prijímali okamžité opatrenia na eliminovanie tohto stavu. Jednou z ciest, ktorú v mojom predvolebnom programe ponúkam je naštartovať ekonomiku aj prostredníctvom oživenia cestovného ruchu, skvalitnenia infraštruktúry, prilákaním investorov do regiónov, ktoré majú potenciál.

Vláda by mala predovšetkým smerovať investície tam, kde sú najviac potrebné a to na chvost Slovenska, priamo do Prešovského kraja. Alebo prinajmenšom rozdeľovať investície v rovnakom pomere medzi jednotlivé kraje.  Určite, ak uspejem vo voľbách na predsedu Prešovského samosprávneho kraja, budem bojovať za lepšie podmienky pre zamestnancov, ako aj upozorňovať na problémy pracujúcich ľudí našu vládu a poslancov Národnej rady SR.

 

Gmitter autobus 4

Protest

Gmitter autobus 5

Protest

Gmitter autobus 6

Protest